IVECO TURBO

Iveco Turbo Türkiye distribütörü olarak 1990 yılından beri müşterilerimize güvenle hizmet sağlıyoruz. Uzun yıllar hizmet sağlayacak Iveco Turbo tedariği sağlıyoruz.

IVECO MİNİBÜS TURBO

Iveco minibüslerinizin bozulan veya değişmesi gereken turbolarını orjinal Iveco turbo ile değiştiriyoruz. 

IVECO KAMYON TURBO

Iveco kamyonet araçlarınızın bozulan veya değişmesi gereken turbolarını orjinal ıveco turbo ile değiştiriyoruz. 

Iveco Turbo

IVECO Turbo, motorlarda pistonların hızlı hareketleri esnasında azalan hava emişini pompalayan atmosfer basıncına ek basınç yaratan bir mekanizmadır. Günümüzde hemen hemen herkes artık araba ya da oto araçları kullanır. Günlük hayatta yolların ömrünü kısaltan arabalarımız bulunur. Birçok sektörde aynı zaman da oto araçları kullanılır. Örneğin yük araçları, kamyonlar ve benzeri araçlar iş gücünün önemli bir kısmını kapsar. Daha da örnek verecek olursak gemi, tekne ve diğer kullanım alanlarına göre değişen birçok oto veya otomobil araçları bulunur.

Turbo Araçlarının Çalışma Prensibi 

Bu araçların en önemli malzemesi daha öncede belirttiğimiz üzere Turbolar’dır. Turbolar yolculuk veya taşıma anında aracın en önemli organıdır. Araçlar çalıştığında yakıt harcarlar. Bu yakıtların en büyük deposu tabi iki motorlardır. Yakıtın yanması ile birlikte motor silindirindeki oksijene bağlı olmakla çalışır. Turbo iki tarafında da türbinleri olan bir hava pompası olup silindirin içine daha fazla yakıtı yakmak için ihtiyaç duyulan­ havayı göndermek için kullanılır. Turbo, türbin ve kompresör olmak üzere iki bölmeden oluşur ve helis açılı kanatlara sahiptir. 

Basınç Önlemede Etkin Çözüm

IVECO Turbo; Wastegate adı verilen parça da Turbo’nun gönderdiği basıncın aşırı fazla olması gibi durumlarda, motorun içine gönderilen basınçlı havanın motora vereceği zararı önlemek adına kullanılan bir parçadır. Tüm otoların özelliğinde turbo besleme bulunur. Ayrıca bu besleme içten yanmalı motorlarda yanmanın daha verimli hale gelmesini sağlayan mekanik bir pompadır. Turbo’nun mekanik bir pompa olmasının sebebi,  gücünü elektrik motorundan almamasıdır.

Turbo Nedir?

Turbo  en yalın anlamı ile aşırı beslenmedir. Şarjlı araç motorundan daha fazla tork elde edebilmek amacı ile çalışır. Turbo motorlarının devirleri 150.000 rpm’e kadar çıkabilir. Turbo motorlar normal motorlardan yaklaşık 30 kat daha hızlı çalışmaktadır.  Turbo sistemi motorun daha çok yakıt ve hava karışımını yakmasını sağlarlar. Turbo sisteminin etkisi  6 ya da 8 psi basınçtır. Turbo mekanizması gücünü  elektrik yerlerine geçen akışkanın millere bağlanmış olan fanlarının döndürülmesiyle kazanır.

Turbo Kullanım Alanları

Turbolar kullanım alanları ve otolara göre çeşitlilik gösterir. İlk olarak bunlara örnek verecek olursak; Ağır vasıta turbolardır. Daha sonra binek araçlar, hafif ticari ve zirai araçlar, iş makineleri ve marin araçları için turbolar bulunur. Ağır vasıta turbolarının en önemlisi İveco Turbodur. Yaygın olarak kullanılan normal motorlara nazaran iveco turbo motor aynı zamanda çevre dostudur. 

Iveco Turbo; Kompresyon sürecinin sonunda egzoz gazı valfinin kısmen tekrar açılması ile direnç gücünden tamamen yararlanabilmeyi sağlar. Araç tiplerine göre birçok parçası bulunmakta olup markası en zengin geniş motorlardandır.  Ayrıca İveco Turbo motorların bakımları aslında oldukça kolaydır.

İveco Turbo; örnek vereceğimiz bir diğer markamız da iç mekanında estetik bir görünüm kazandırarak,şık bir görüntü sağlayan.İveco Eurotech markasıdır. Cockpit kaplamaları fiziki özellikleri gereği esnek olduğundan çatlama, kırılma, çizilme gibi deformasyonlara uğramazlar.