Scania turbo motorlar ne çok tercih ve ilgi gören motorlardan biridir. Çevreye ve doğaya zarar vermediğinden dolayı da satışı çok iyi olan motorlar arasında yer almaktadır. Motorun iyi beslenmesi ve düzenli bakımının yapılması gerekmektedir. Sizler de uzun ömürlü ve yüksek performanslı turbo motor arıyorsanız scania turbo motoru tercih edebilirsiniz.

Scania Turbo

Scania Turbo Beslenmesi

Scania turbo motorun beslenmesi daha iyi ve daha az yakıt kullanılmasını sağlamaktadır. Dünya üzerinde en uzun yaşayan insanları en soğuk ülkelerde yaşamaktadır. Bunun sebebi ise temiz hava ve temiz oksijenin fazla olmasından kaynaklıdır. Turbo motorları da bu şekilde düşünebilirsiniz. Ne kadar temiz hava ve ne kadar iyi beslenirse performansı ve ömrü de o kadar uzun ve yüksek olacaktır.

Turbo motorun gövde kısmı motorunuzun daha fazla sıkışmış oksijen ve temiz hava almasını sağlamak için bulunmaktadır. Sıcak hava motorun içerisine ulaşana kadar sıcaklığını kaybetse bile soğuması çok fazla olmadığından dolayı oksijen oranı hala fazlalığını korumaktadır.

Scania Turbonun Çalışma Prensibi Nasıldır?

Scania Turbo motorların aslında çalışma prensipleri pek de farklı değildir. Basınçla alınan gaz (egzoz gazı olarak bilinir genellikle) türbin çarkını çevirir bu çark döndük sıra tepkimeye girerek temiz olan oksijenli havayı motorun içerisine pompalar. Bu sayede motorun içerisine temiz ve oksijenli hava girmesine sebep olur.

İstek Üzerine Turbo Motor Değiştirilir Mi?

İstek üzerine yapılan ve değiştirilmek üzere çıkartılan her scania turbo motor yerine takılacak motor ile aynı olmayacaktır. Özellikle bazı araçlar içerisinde motorun aynı seri numarası olan parçaların olması gerekmektedir ki motoru her zamanki gibi sorunsuz çalışmaya devam edebilsin. İsteğiniz üzerine asla turbo motor değişikliği yapmayınız. Aracınızın ve motorunuzun ömrünü istemeden de olsa kısaltmış olma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle orijinal ürünleri değiştirmeniz önerilmemektedir. Aksi takdirde yerine alınan yeni parçanın sahte olup olmadığını o durumda anlamanız zor olabilmekle beraber aracınızın çalışma mekanizmasına da zarar verebilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için scania turbo motorlarınızı asla değiştirmemenizi ve doğru bakımı yaptığınız takdirde motorunuza zarar gelmeyeceğini söylemek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir