VOLVO TURBO

Volvo Turbo Türkiye distribütörü olarak 1990 yılından beri müşterilerimize güvenle hizmet sağlıyoruz. Uzun yıllar hizmet sağlayacak Volvo Turbo tedariği sağlıyoruz.

VOLVO BİNEK ARAÇ TURBO

Volvo binek araçlarınızın bozulan veya değişmesi gereken turbolarını orjinal volvo turbo ile değiştiriyoruz. 

VOLVO ARAZİ ARACI TURBO

Volvo arazi araçlarınızın bozulan veya değişmesi gereken turbolarını orjinal volvo turbo ile değiştiriyoruz. 

VOLVO KAMYONET TURBO

Volvo kamyonet araçlarınızın bozulan veya değişmesi gereken turbolarını orjinal volvo turbo ile değiştiriyoruz. 

Volvo Turbo

Motorların hava ile temas halindeyken en yüksek verimi almasını sağlayan ve güç almasına sebep olan pompalardır. Atmosferik motorların aksine daha fazla güç vererek daha fazla verim alınmasını sağlar. Motor içerisindeki akışkan olan havayı silindire göndermekle görevlidir ayrıca daha fazla havayı silindirlere yönlendirmedir.

Bu da daha fazla benzin harcamasına sebep olur. Bu sebepten dolayı da her patlama sonucunda fazladan güç hazneye iletilir.  Volvo turbo motora sahip motorlar ya da araçlar atmosferik motora nazaran daha fazla güç, hız ve enerji sağlar. Araç içerisinde çok fazla yer kaplamamakla birlikte ağırlık oranları da atmosferik motorlara nazaran daha azdır.

Turbo Motorun Özellikleri 

Turbo motorların özellikleri atmosferik motorlara göre daha azdır. Bilya yatak sistemine sahiptirler. Bu sayede hava akışını daha rahat bir şekilde hazneye göndermeyi sağlar. Seramik türbin bıçakları vardır.   Sequential turbohargerlar bulunur ve  Intercooler sistemi vardır. Atmosferik motorlara nazaran daha az fakat daha iyi ve yüksek performansa sahiptirler. Bu sistem volvo turbo motorda bulunmaktadır. Aşırı beslenme sistemi olarak da adlandırılabilir.

Turbo Motorun Artıları

Normal atmosferik motorlara nazaran dokuz ila on kat daha fazla verim elde ettirir. Zararlı egzoz gazlarını doğaya daha az salmasıyla da bilinen volvo turbo motorların motor ömrünü de olabildiğince uzattığını da söyleyebiliriz. Aynı zamanda bakımını da düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde motorunuz üzerinde daha iyi ve bakım yapıldıktan sonra ilk gün verdiği verimin aynısını aldığınızı göreceksiniz.

Bunun yanında bakımını yaparken yağına da dikkat etmeniz gereklidir. Yağını fazla koymanız motorun hasar almasına ya da çalışmayı durdurup arıza yapmasına sebep olabilir. 

Turbo Arızaları Nelerdir? 

Turbo arızaları içerisinde yağ kirliliği ve yağlanma yetersizliği ilk olarak gelenlerdendir. Uzun süre boyunca değiştirilmemiş ya da donmuş olan yağ turbo motora zarar veren en büyük sebeplerden biridir. 

Emme pervanesine yabancı cisimlerin kaçmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ola ki yabancı bir cisim kaçması durumunda dikkatli bir şekilde görünen bir noktadaysa nemli bir bez yardımıyla oradan almanız olacaktır. Görünmeyen bir noktadaysa servisi ile iletişime geçmeniz gerekir. 

Kayış kopması ya da manifolttan parça kopma ihtimali de yüksek olasılıklar arasındadır. Aynı zamanda yetersiz hava da motor içerisinde arızaya sebep olan durumlardan bir tanesidir. 

Turbo Motorun Düzenli Bakımları

Volvo turbo motorunuzun bakımını düzenli bir şekilde yapmanız durumunda motorunuz üzerinde arıza ve benzeri durumlarla karşılaşma oranınızda ihtimaliniz de en aza inecektir. Kullanım esnasında da fazla yüklenmemeniz ve aracı çalıştırdığınız andan itibaren biraz motorun ısınmasını beklemeniz gerekir. Özellikle kış aylarında buna dikkat ediniz.  

Aksi takdirde motor içerisinde ani hasar ve benzeri ani ısınma ya da ani yüklenme sonucunda motorunuzda turbonuzda zarar görebilir. Daha iyi sonuç almak için volvo turbo motoru tercih edebilirsiniz.